KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13055244
nr 1305 5244
Ragnar Alyre
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1930, Landskap. Olja på duk, 84x67 cm
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 februari 2020
kl 19:26:12
3/2 19:20:38
Ragnar Alyre
Läs mer om Ragnar Alyre